Природа віддає територію України Польщі

goldkey.site

Держаудитслужба України, провівши дослідження на місцевості, випустила звіт по держфінансуванню бюджетних програм Агентства водних ресурсів.

Як випливає із зібраних та проаналізованих відомством даних, Україна може втратити п’ять тисяч гектар землі на користь своєї польської сусідки. Виною тому служить ерозія в районі берега Західного Бугу. Не маючи зміцнення, ґрунт піддається процесу ерозії, який отримав загрозливі масштаби.

У звіті Держаудитслужби вказується, що причиною процесів берегової ерозії та бездіяльність по зміцненню берега стала відсутність фінансування.

Мимовільні територіальні поступки польській стороні відомство пояснило проходженням лінії кордону між державами посередині річкового плеса. У грошовому еквіваленті ціна збитків склала понад 860 мільйонів гривень.

Схожа ситуація спостерігається на транскордонних річкових ділянках Вінниччини, Буковини, Чернігівщини та Закарпаття.

Аудитори наголосили, що в Мінфіні та Мінекології обізнані про проблему, однак за період з 2015 по 2017 роки фінансування для розв’язання даного питання не проводилося. На даний момент проведення необхідних робіт вимагає витрат на суму приблизно у два мільярди гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*