Правильне Православ’я України – яке воно

Golos.io

Голова Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет, вирішив звернутися за допомогою до наших нардепів. Він тепер взагалі хоче повністю переназвати УПЦ МП, на яку він не має безпосереднього впливу.

Філарет не сумнівається, що в результаті створення єдиної нової Православної Церкви в нашій країні, ця Помісна Церква буде сама носити найменування Українською та Православної.

Київський Патріархат збирається написати звернення до Верховної Ради, про прийняття закону з формування єдиної УПЦ на території України. Нинішню ж УПЦ, Філарет вважає Російською Церквою і не хоче, щоб вона “ховалася” за назвою “Українська”, бо служби в УПЦ проводяться, як він говорить, церковнослов’янською, а проповіді там йдуть російською. Також Філарет вважає, що Українська Православна Церква відстоює насамперед “російські” інтереси на сході країни.

Відомо, що зараз УПЦ КП за сприяння УАПЦ, готуються до проведення загального для всіх об’єднавчого собору, в результаті якого нова єдина Церква стане носити назву УПЦ. Участь у цьому дійстві братимуть лише ті, хто має відповідне звернення з проханням про Томосі до Вселенського Патріархату, що знаходиться в Константинополі. Візит митрополита Онуфрія від УПЦ МП на спільний собор — абсолютно виключений, але буде присутньо більше ніж 60 єпископів від трьох церков: УПЦ КП, УАПЦ і кілька членів УПЦ, які вирішили піти під Патріарха Константинопольського Варфоломія.

На сьогоднішній день свою вірність митрополиту Онуфрію, главі Української Православної Церкви Московського Патріархату, відкрито висловили: Київська, Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Криворізька, Львівська, Кам’янська, Одеська, Сумська, Полтавська, Херсонська та Кіровоградська єпархії.

Варто зазначити, що сьогодні Порошенко перебуває з візитом у Стамбулі. Там він провів зустріч з Варфоломієм та подарував йому букет білих троянд. Священнослужитель та політик обговорювали деталі об’єднавчого Собору, на предмет його відповідності церковним канонам. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Справа в тому, що голова нашої держави деякий час тому буквально з головою кинувся у церковні справи та активно зайнявся ідеєю просування Томосу в Україні.

Вчора вже повідомляли попередню назву для Церкви, яка діятиме в Україні в результаті об’єднання. Вона могла б носити назву ПЦУ (Православна церква в Україні). Про це казав представник Константинополя, Геча (повне — архієпископ Тельміський Іов). Ймовірно, назву ПЦУ вже визнали не надто звучною.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*