Порошенко оголосив жалобу у зв’язку з подіями 1708 року

Golos.ua

Інформагентство «Страна.uа» інформує, що на всій території країни було оголошено жалобу. Таке рішення було прийнято виходячи з подій 1708 року, коли російський імператор Петро I наказав спалити місто Батурин, після того, як його зрадив український гетьман Мазепа. У зв’язку з цим, цієї п’ятниці по всіх українських телеканалах та радіостанціях не транслювалися розважальні програми. При цьому, на телевізійних каналах громадяни могли спостерігати траурну свічку. Разом з тим, опівдні по всій Україні оголосили хвилину мовчання.

Голова держави у своєму профілі в соціальній мережі Фейсбук залишив коментарі цієї події. Він написав, що Росія досі використовує свої перевірені методи – агресію та жорстокість. Це спостерігалося як кілька століть тому, так й зараз. Президент зазначив, що тоді, жертвами трагічних подій у Батурині опинилися понад п’ятнадцять тисяч осіб. Він підкреслив, що росіяни не проявили жалість ні до кого: ні до жінок, ні до людей похилого віку, ні до дітей.

Відзначимо, що в 1708 році Батурин був столицею при гетьмані Мазепі, однак його захопили в ході Північної війни, учасниками якої були Швеція та Росія. До цих подій, місто було під протекторатом Росії, проте йому надали самоврядування. Але в ході війни, український гетьман вирішив зайняти позицію Швеції та надав королю резиденцію у своїй столиці. Після того, як російський імператор дізнався про події, він наказав спалити Батурин та направив туди війська, які очолив Меньшиков.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*