Філарет: Собор, який об’єднує церкви України, пройде в листопаді

Top.st

Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет заявив, що призначення дати проведення Собору, покликаного об’єднати українські церкви, залежить від Фанара.

Зібраний Собор повинен зібрати всіх представників церков України для вироблення спільного рішення про об’єднання.

Філарет пояснив, що Вселенський Патріарх повинен виділити для Собору свого повноважного представника, хоча сам захід пройде під керівництвом українських архієреїв.

Також митрополит Київського Патріархату висловив надію, що об’єднавчий Собор пройде в листопаді, і підготовка до нього стартувала. Він додав, що є і можливе місце проведення, яким може стати Софійський собор, розташований в українській столиці – храм споруди 11-го століття, перебудований між 17-м і 18-м століттями.

Нагадаємо, що глава держави Петро Порошенко провів зустріч з Вселенським Патріархом в ході офіційного візиту до Турецької Республіки. Між духовним лідером і українським Президентом було укладено угоду, що регулює співробітництво і взаємодію між офіційним Києвом і константинопольськими ієрархами. Порошенко висловив задоволення цією зустріччю, зазначивши, що угода завершує процес надання Україні автокефального статусу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*