Фотографувати білорусів буде заборонено

Dsd3rmhotmx78.cloudfront.net

У Республіці Білорусь очікуються поправки до Цивільного кодексу, в яких з’явиться пряма заборона на фото- та відеофіксацію білоруських громадян без отримання на це від них дозволу.

Відповідне рішення прийняв Конституційний суд РБ. Як випливає із заяви КС, порядок використання зображень громадян Білорусі має «дефект», у зв’язку з чим суд вирішив розібратися з правовим режимом охорони та використання зображень громадян та обмеженням на ці зображення.

Згідно з постановою цієї судової інстанції, тепер уряд сусідньої з Україною держави має розробити необхідні поправки до законодавства та віддати їх на розгляд до законодавчого органу Білорусі.

З рішення суду також стало відомо, що розгляд даного питання був ініційований Республіканською колегією адвокатів. Правознавці прийшли до висновку, що використання в мас-медіа та Мережі зображень білоруських громадян може загрожувати порушенням їх прав та інтересів, бувши до того ж вторгненням в особисте життя.

Раніше в громадській раді при Міністерстві внутрішніх справ РБ висловлювали стурбованість «самовільною» фото- та відеофіксацією правоохоронців.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*