П’ять найкрасивіших українських ратуш

ua-travel.info

Українське видання УНІАН оприлюднило рейтинг найкрасивіших українських ратуш, які збереглись до нашого часу.

Серед найгарніших ратуш західної України першою було визнано Чернівецьку ратушу, яка знаходиться у самому серці Чернівців. Триповерхова ратуша із дворівневою баштою висотою у 50 метрів та шпилем, увінчаним мідною кулею та флагштоком, дійсно, є символом міста Чернівці вже понад 170 років. Її побудову було завершено у 1847 році, та до тепер ратуша втілює у собі традиції тогодення і поєднанні із сучасними. Так, з 2004 року щодня опівдні з вежі ратуші лунає мелодія пісні «Марічка», яку виконує сурмач, вдягнений у традиційне буковинське вбрання. Ця пісня вже отримала назву неофіційного гімну міста.

Друга серед найкрасивіших ратуш країни за версією видання – Мукачівська ратуша. Збудована у 1904 році у неоготичному стилі ратуша знаходиться на головній площі міста – площі Миру. Найвідомішою прикрасою ратуші є відомий годинник – куранти, виготовлений Йосипом Шовінським. Він недарма був неодноразово визнаний одним із 5 найкращих годинників Європи. Складні механізми годинника, виготовлені зі сталі та бронзи, дзвонять кожні 15 хвилин, а також – ударом по великому дзвону сповіщають місто про початок нової години.

ua-travel.info

Третьою серед найкращих стала Івано-Франківська ратуша, яка була збудована із дерева та каменя у 1672 році. До сучасного часу у первинному вигляді будівля не збереглась, проте перебудовувалась у 1695, 1871 1928—1935,та у 1957 рр. Не зважаючи на те, що ратуша була повністю знищена кілька разів, вона зберігала важливу частину історії міста до сьогодення.

Четвертою з найкращих ратуш країни було визнано Дрогобицьку ратушу. Ратуша, розташована у старовинному містечку на Львівщині, має досить довгу історію. Вперше вона була збудована із дерева ще у XV столітті, а сучасного вигляду набула у 20-х роках XX століття. Тоді частину старої ратуші було розібрано, та добудовано третій поверх.

Бучацька ратуша завершує п’ятірку найвідоміших ратуш України. Збудована у середині XVIII століття на Тернопільщині у стилі рококо, ратуша спочатку виконувала функцію крамниці та помешкання. Будівля є унікальною пам’яткою архітектури та не має аналогів в Україні. Вона має двоповерхову вежу із великими вікнами та неперевершене оздоблення у вигляді античних статуй, які, на жаль, були частково пошкоджені. Наразі будівля ратуші перебуває на реконструкції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*