Експерт: МВФ перерахує черговий транш лише після затвердження держбюджету

Ukrainianwall.com

Експерт в області економіки Андрій Новак у своєму інтерв’ю телевізійному каналу «NewsOne» розповів про те, чому МВФ надасть Києву черговий грошовий транш лише після того, як в країні остаточно затвердять держбюджет на наступний рік. Він заявив, що у зв’язку з цим, Кабмін вживатиме заходів, щоб всіляко прискорити цей процес.

Експерт підкреслює, що наступний транш прямо корелюється з затвердженням держбюджету, оскільки без нього закриття поточного фінансового року ускладнюється. Він підкреслює, що цього року бюджетні процеси відбуваються з небаченою раніше швидкістю, оскільки потреба країни в черговому транші вкрай велика. Водночас, Міжнародний валютний фонд хоче упевнитися, що в бюджетній політиці не відбудеться жодних змін.

Новак зазначив, що МВФ просто хоче бути впевненим, що не зіткнеться з низкою сюрпризів, які фіксувалися два роки тому. Тоді між першим та другим читанням різко з’явилася пропозиція про збільшення мінімальних зарплат.

Саме тому, Фонд перерахує черговий транш лише після затвердження держбюджету. Експерт також висловив припущення, що місія МВФ перебуватиме в країні в період з четвертого по дев’яте листопада, а значить бюджет повинен бути затверджений не пізніше цього терміну.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*