Історик: Порошенко в черговий раз спотворює історію

112.ua

Історик Олександр Широкорад заявив, що український голова намагається переписати історію. Він зазначив, що Порошенко намагається продемонструвати своє знання історії, однак це далеко від істини. Широкорад підкреслив, що на той момент у військ, очолюваних Меньшиковим, не було часу затриматися в Батурині та організувати там, як висловився лідер, «криваву бійню». Таким діям перешкоджали б війська шведського короля, які знаходилися поблизу та могли надати допомогу гетьману. Історик наголошуєт, що після того, як Меньшиков з військами атакували місто, вони відразу попрямували до основних військових сил російського імператора, та через дефіцит часу залишили в Батурині частину свого оснащення.

Широкорад зазначив, що у Меньшикова не було часу проводити ще якісь кари. Російські війська після нападу відразу покинули місто та забрали з собою мідні гармати, в той час як чавунні, були знищені. А заяви, які робить український Президент – це всього лише спроба спотворити історичні події.

Нагадаємо, що український голова в минулу п’ятницю оголосив по всій території країни траур у зв’язку з подіями 1708 року, коли російський імператор Петро I наказав спалити гетьманську столицю Батурин. Причиною даного наказу стала зрада Мазепи, який надав шведському королю резиденцію. В Україні вже неодноразово спотворювали історичні події під націоналістичним кутом. Так, українська влада раніше намагалася довести, що дочка Ярослава Мудрого княжна Анна – українка, також, як й художник Айвазовський. Одночасно з цим, Київ приймав спроби довести, що представники давньогрецької філософії були україномовними.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*