Кустарний тюнинг небезпечний для всіх учасників руху

the-deep.tk

Зима наближається, на вулиці сутеніє все раніше, а це означає, що автолюбителі і їх пасажири висуваються на роботу засвітле, а повертаються додому вже по темряві – у світлі фар.

Водії часто модифікують заводське освітлення своїх залізних коней, навіть якщо це суперечить законодавству: встановлюють специфічні підсвічування, вішають додаткові габарити або ж більш потужні лампи. Причини різні – хтось хоче виділитися в сірому потоці, тим самим підкресливши свою індивідуальність, а комусь банально не вистачає світла в темний час доби. Ось тільки мало кого хвилює, як це впливає на інших учасників руху.

Звичайно, з малопотужними «світловими ефектами» ще можна змиритися, але модифіковане дальнє світло вже буде проблемою в рази серйозніше. Воно не тільки засліплює зустрічних автомобілістів, а й дезорієнтує пішоходів, які в результаті можуть спровокувати дорожню пригоду.

На даний момент законом передбачається штраф в 340 грн за управління ТЗ із забороненими змінами зовнішнього освітлення, а також із заміною кольору даних приладів, до яких в ДЕСТ UN/ECE R 48-02: 2002 прописані певні вимоги.

Раніше, авто, що має подібні модифікації, просто не пройшло б технічний огляд, а зараз це все, на жаль, скасували й відповідальність лежить лише на совісті їх власників.

Саме тому Нацполіції слід звернути увагу на дане питання, щоб максимально та ефективно убезпечити дороги України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*