Збільшення доходів громадян збільшує інфляцію, – НБУ

slovoidilo.ua

На засіданні Комітету з монетарної політики Нацбанку десять його членів виступили з пропозицією підвищення облікової ставки до 18,5 відсотків. Це не викликало розуміння в інших членів комітету, як стало відомо з протоколу засідання, опублікованого Інтернет-виданням «РБК-Україна».

Група членів комітетів, яка наполягає на підвищенні, обґрунтовувала свою позицію проведенням монетарної політики в більш жорстких формах. На їхню думку, це повинно буде нівелювати цілий ряд негативних факторів.

Кілька учасників профільного комітету звернули увагу своїх колег на те, що темп підвищення продуктивності праці істотно починає відставати від зростання реальної зарплати українців. Збільшення доходів громадян через підвищення їх окладів і пенсій, а також надходження з-за кордону грошових переказів, стимулювали приватне споживання та зберегли фундаментальний тиск на інфляційні процеси. Щоб нівелювати цей фактор та його вплив на ціноутворення, потрібно дати імпульс в переорієнтуванні споживання на політику заощадження.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*