Реконструкція резиденції Константинопольського Патріархату буде закінчена у 2020 році

World-countries.net

Заступник голови Президентської адміністрації Ростислав Павленко заявив, що прискорення реконструкційних робіт в Андріївській церкві значно сприяло укладення угоди між Фанаром та Києвом.

Павленко вважає, що крайнім терміном завершення всіх запланованих робіт є 2020-й рік. Головне, зазначив заступник голови АП, що був прийнятий законопроект про передачу даної церкви в розпорядження Константинопольського Патріархату.

Нагадуємо, що відповідний проект закону був схвалений в парламенті 18 жовтня. Релігійна споруда залишається на державному балансі, при цьому для проведення церемоній, богослужінь та процесій Андріївська церква передається в ведення константинопольських ієрархів. Законопроект отримав схвалення нардепів з другої спроби.

На початку листопада, в ході візиту українського глави держави до Турецької Республіки, між ним та Патріархом Варфоломієм було підписано угоду, яка декларує співпрацю та взаємодію.

Андріївська церква була споруджена в середині вісімнадцятого століття. До недавнього часу храм знаходився у веденні УАПЦ. Пізніше предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій заявив, що шкодує про передачу храму Фанару.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*