Азербайджан готовий повернути спірну територію військовим шляхом

Ru.president.az

В ході свого робочого візиту в Агдамський район Азербайджану керівник цієї країни Ільхам Алієв заявив про нарощування військової потужності Баку.

На думку азербайджанського президента, в умовах, коли міжнародне право ігнорується, нарощування військових можливостей буде вирішальних фактором на майбутніх переговорах. Алієв підкреслив, що Азербайджан доб’ється бажаного, вимагаючи справедливості та повернення земель, які в Баку вважають своїми.

Азербайджан, за словами його Президента, готовий до будь-якого варіанту розвитку подій в Карабаху. Алієв висловив надію, що вірменська влада проаналізує нинішню ситуацію в спірному регіоні та виведе свої Збройні сили з Карабаху. В іншому випадку, підкреслив азербайджанський Президент, Баку буде готовим до будь-якого з варіантів.

Він нагадав про збройні сутички між вірменськими та азербайджанськими силами дворічної давності, в ході яких сторони застосували артилерію та авіацію. Алієв, коментуючи зіткнення 2016 року, назвав їх демонстрацією готовності Азербайджану повернути спірну територію військовим шляхом.

Озброєний конфлікт в районі Нагірного Карабаху та подальший територіальний спір між Вірменією та Азербайджаном почалися з міжетнічних зіткнень в регіоні в радянський період «Перебудови». Рух вірменського населення Карабаху, який входив на той момент до складу Азербайджанської РСР, зустрів в Баку різку протидію, почалися погроми та збройні сутички. В ході активної фази конфлікту 1992-1994 років вірменські збройні формування встановили контроль над спірною територією та проголосили Нагірно-Карабаську Республіку.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*