Луценко складає повноваження голови ГПУ

bykvu.com

Звертаючись з парламентської трибуни до нардепів ВР, Юрій Луценко оголосив про залишення ним крісла Генерального прокурора. Заяву про свою відставку Генпрокурор зробив, доповідаючи парламентаріям подробиці справи про загибель активістки та чиновниці Херсонської області Катерини Гандзюк.

Луценко уточнив, що в день оприлюднення своєї відставки він готовий подати українському главі держави відповідний рапорт. Він запевнив, що «ніхто не чіпляється» за владу, і попросив депутатів вже цього тижня задовольнити його прохання. Пояснюючи свої мотиви, керівник Генпрокуратури зазначив, що знищувати правоохоронну систему через нерозкриті злочини він собі не дозволить.

Юрій Луценко очолив Генпрокуратуру в травні 2016 року, змінивши Віктора Шокіна, звільнення якого вимагали внутрішні та закордонні політичні сили. Луценко є учасником всіх значних антиурядових акцій, від протестів проти президентства Леоніда Кучми до Євромайдану. З 2010 року Луценко перебував у місцях позбавлення волі за свою діяльність на посаді глави МВС при президенті Вікторі Ющенко. У 2013 році вийшов на свободу. Через рік Печерський столичний райсуд скасував вироки проти Луценка, визнавши його політв’язнем.

Катерина Гандзюк, про розслідування загибелі якої звітував Генпрокурор, була активісткою та регіональним чиновником Херсонської області. В кінці липня на неї було скоєно напад із застосуванням сірчаної кислоти. Від наслідків цієї атаки Гандзюк померла 4 листопада. Її смерть викликала широкий громадський резонанс.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*