Набув чинності Закон «Про відновлення кредитування»

Microcredit.net.ua

Ухвалений парламентом на початку липня поточного року закон «Про відновлення кредитування» був підписаний головою держави в кінці жовтня, і днями набув чинності.

Фінансовим організаціям тепер дозволено підвищувати ставку в терміни дії кредитного договору, після чого протягом тридцяти днів підприємство та фізособа повинні вирішити або про згоду позичальника з підвищенням ставки, або про виплату всієї суми та залишення організації. На виплату позики при розірванні договору про надання кредиту позичальникові залишається ще тридцять днів.

Також з обумовленим заздалегідь процентним максимумом кредитори можуть видавати позики з «плаваючою» ставкою. Посилено вимоги до поручителів, які не зможуть уникнути відповідальності за тих позичальників, які не змогли або не захотіли виплачувати борг. При смерті поручителя його майно розпродається з молотка з метою кредитного погашення.

Особи, які мають право на спадкування майна позичальників, отримують піврічний термін для звернення до фінансову організацію після вступу в свої права. Вони отримають пропозицію переоформлення кредиту на себе або виплати всієї суми за один раз.

Тепер банки зобов’язані протягом двох тижнів після стовідсоткового погашення позики переписувати на колишнього боржника право власності на майно, яке раніше було закладено.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*