У Чехії увічнили пам’ять українського дисидента

Nk-online.tv

У столиці Чеської Республіки Празі пройшли урочисті заходи, присвячені присвоєнню одному з мостів міста імені Василя Макухи, українського дисидента радянських часів.

Зденек Газдра, який очолює Інститут тоталітарних режимів Чехії, виступаючи на церемонії, заявив, що цей міст, з’єднуючи дві столиці, також повинен поєднати минуле та сьогоднішній день, нагадуючи про цінності демократії.

Представляючи Україну на церемонії урочистого присвоєння імені Макуха празькому мосту, Євген Перебийніс, глава української дипмісії в Чехії, відзначив символічність дати — в столиці цієї країни рішення про присвоєння імені українського дисидента прийняли в п’ятдесяту річницю Празької весни та трагічних для пражан подій серпня того року.

Перебийніс наголосив, що українці підтримували чехів і словаків у важкі часи, і подякував Чеській Республіці, що вона не забула цього сьогодні.

У дні введення військ Радянського Союзу і країн Варшавського договору на територію Чехословаччини Макух здійснив акт самоспалення на знак протесту проти окупації цієї країни.

Пішохідний міст, що перетинає річку Ботіч, отримав ім’я Василя Макухи рішенням міськради Праги в травні поточного року. Від моста починається вулиця Українська.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*