Мерседес на полі бою? Можливо – адже це Міноборони України

uk.wheelsage.org

Автомобілі виявляється, в зоні ООС бійці розсікають по передовій на автомобілях бізнес-класу, конфіскованих державою і розподілених на аукціоні, який покладає Мін’юст. «Це якась маячня», — скажете ви і будете абсолютно праві. Однак факту передачі є документальне підтвердження.

Напередодні українське інтернет-видання «Вісті» опублікували розслідування, розповівши, яка подальша доля автомобілів, які щодня конфіскують на кордоні та по всій країні.

З’ясувалося, що після конфіскації, автомобіль виставляється на державному аукціоні СЕТАМ, створеному Міністерством юстиції України у 2015 році. Ціни, за якими їх намагається реалізувати державні представники неадекватно завищені та не відповідають ринковим. Найчастіше за ту суму, яку вони запитують, можна купити аналогічний автомобіль закордоном і, не розмінюючись ні на які «євробляхи», розмитнити його, купивши права на гроші, що залишилися.

Якщо за три аукціони знайти покупця не вдається, машини роздають безкоштовно. У пріоритеті держустанови, а далі як пощастить. За законом, в чергу на безкоштовний автомобіль може стояти будь-який громадянин України, не кажучи вже за громадські організації.

Якщо роздачу автомобілів представницького класу регіональним громадським організаціям, держустановам і навіть силовим відомствам ще можна зрозуміти (ну а що їх, утилізувати?), то передача українським бійцям в зону ООС тих же «Mercedes-Benz» бізнес-класу виглядає як відверте знущання. До слова, за запевненнями СЕТАМ, більшість вилучених автомобілів саме туди й було передано. Приміром, у березні цього року саме «Мерседес» моделі Е240 офіційно передали у військову частину А3057 до Маріуполя.

Зрозуміло, ніхто їх не бачив не на передовій, ні у військових частинах. На таких машинах в нашій країні роз’їжджає тільки вище військове керівництво, записуючи їх на сторонніх осіб, щоб не вказувати в електронних деклараціях, а то мало що, раптом НАБУ почне ставити незручні запитання. Якщо військовим щось перепадає, то це або броньовані автомобілі, або ті, що вимагають мінімум витрат на переобладнання під військові цілі.

Хто за це відповість? Неясно. Куди в кінцевому підсумку поділися тисячі машин? Ми можемо тільки здогадуватися. З упевненістю можна відзначити лише те, що відповіді на ці питання знають в Міністерстві юстиції і в Міністерстві оборони.

Нагадаємо, що глава Міноборони Степан Полторак нещодавно подав рапорт на звільнення у зв’язку зі зміною українського законодавства, внаслідок якого МО має очолювати не військовий, а цивільний міністр, отримав 1.5 мільйона гривень при розрахунку з місця роботи. Президент зазначив, що рішення про відправлення Полторака у відставку далося йому нелегко, мабуть, забувши про вибухи на військових складах, провалів і великих ураженнях, жертвами яких ставали наші захисники.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*