Жертви антиромського погрому отримають компенсацію

gitarniy-master.ru

Україна відповідно до рішення ЄСПЛ зобов’язана виплатити фінансову компенсацію ромам Одеської області, які постраждали від погромів шістнадцять років тому. Потерпілі отримають п’ять мільйонів гривень компенсації сумарно.

Вердикт Європейського суду з прав людини був винесений щодо справи про погроми в населеному пункті Петрівка на Одещині. У 2002 році від масових заворушень постраждало дев’ятнадцять чоловік з декількох ромських сімей, які подали позов проти держави в ЄСПЛ. Постраждалі заявили, що Україна відповідальна за організацію нападу на їхні будинки та подальше розграбування майна через бездіяльність або пряму співучасть місцевої влади.

Були задоволені вимоги сімнадцяти чоловік з дев’ятнадцяти позивачів. П’ятеро людей отримають по 9 тисяч євро компенсації, інші — по 11 тисяч. Фінансова компенсація буде виплачена в гривнях, відповідно до поточного курсу.

Антиромські погроми відбулися у вересні 2002 року через вбивство українця. Місцеві жителі звинуватили в цьому особу ромської національності та зажадали виселення ромів з населеного пункту Петрівка. Представники місцевої влади погодилися з цією вимогою, а сільський голова напередодні погрому прямо порекомендував ромам залишити свої будинки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*