Закон про компенсації не дасть слідчим займатися фальсифікацією доказів

antydot.info

Цього тижня набув чинності Закон, який передбачає в низці випадків виплати грошових компенсацій затриманим. Новий порядок відносин між затриманими та силовиками вже викликав критику з боку колишніх та чинних співробітників правоохоронних органів.

Колишній заступник голови ГПУ Олексій Баганець передбачив масове блокування кримінальних проваджень. Нагадавши, що до сорока відсотків справ направляються до суду за так званими “приватними звинуваченнями”, він звинуватив владу у запровадженні норм, які не захищають учасників судового процесу та їх визначені Конституцією права. На його думку, побоюючись платити згодом, слідчий не побажає виконувати свої обов’язки.

Один з київських слідчих в інтерв’ю ЗМІ висловив своє обурення, згадавши про таку категорію справ, що «нав’язуються зверху» слідчій групі керівництвом, яке до певних розслідувань має особистий інтерес. Він поставив питання, хто буде нести матеріальну відповідальність, якщо з веденням такої справи виникнуть проблеми.

Один з відомих адвокатів, який в бесіді з пресою побажав залишитися анонімним, навпаки, висловив своє задоволення Законом. Він зауважив, що співробітники силових структур будуть замислюватися, перш ніж займатися фальсифікацією доказів по слідству і домагатися надання свідчень незаконними методами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*