Президент затвердив передачу київського храму Фанару

Uk.etcetera.media

Голова держави Петро Порошенко поставив свій підпис під законопроектом №9208, який раніше отримав схвалення Верховної Ради. Андріївська церква, яка раніше належала УАПЦ, переходить в розпорядження Константинопольського Патріархату. Відомо, що Фанар розмістить там своє представництво.

Законопроект від 18 жовтня отримав президентське схвалення 7 листопада.

Будівля Андріївської церкви, зведена в вісімнадцятому столітті, передається Вселенського Патріархату з метою проведення його духовними особами служінь, церемоній та процесій. При цьому храм як спорудження залишається на балансі держвласності, продовжує вважатися об’єктом культурної української спадщини та архітектурним пам’ятником.

На думку розробників законопроекту, передача Андріївської церкви Константинопольському духовенству прискорить отримання Томосу — права на створення повсюдно визнаної Української Автокефальної Православної Церкви.

Радник Президента Ростислав Павленко, який обіймає посаду керівника Націнституту стратегічних досліджень, заявив, що очікує завершення реконструкції Андріївської церкви в 2020 році.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*