Фінські церковники спростували заяву Порошенка

E-wiki.org

Представник Православної церкви Фінляндії виступив зі спростуванням твердження Петра Порошенка про підтримку ієрархами ФПЦ статусу автокефалії для української Церкви. За словами диякона Володимира Сократіліна, духовенство Фінляндії не робило ніяких офіційних заяв з приводу української автокефалії.

Він нагадав, що розмова українського лідера з архієпископом ФПЦ Львовом у фінській столиці проходила в неофіційному та непублічному форматі. Диякон підкреслив, що єдиною позицією його релігійного інституту залишається моніторинг ситуації в Україні, а також молитва за конфесійну єдність і збереження миру.

Заява Сократіліна було викликане повідомленням прес-служби українського президента, в якому розповідалося про зустріч в Гельсінкі з архієпископом Левом, і наводилася цитата Порошенко з його звернення до ієрарха про те, що Києву важлива підтримка православного фінського духовенства в процесі отримання Україною статусу автокефалії.

Раніше в ФПЦ висловлювали свій жаль, коментуючи рішення Російської православної церкви розірвати відносини з Фанаром. Нагадаємо, що константинопольські ієрархи ухвалили зняття анафеми з предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, а також скасували указ кінця сімнадцятого століття про передачу Київської митрополії у відання Моспатріархата.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*