Чому зупинився процес автокефалії

Rubryka.com

Створення єдиної автокефальної Церкви в Україні фактично зупинилося. За повідомленнями мас-медіа та духовних осіб з різних релігійних інститутів, Фанар після свого анонсу надання Україні Томосу дав зрозуміти, що не хоче бачити лідером майбутньої об’єднаної церкви ані предстоятеля УПЦ КП Філарета, ані предстоятеля УАПЦ Макарія.

В інтерв’ю українським ЗМІ релігієзнавець Юрій Решетніков пояснив, що Філарет і Макарій не визнані предстоятелями своїх церков. Знаменитий лист від Варфоломія (про який раніше заявляв митрополит Антоній, керівник справами УПЦ), в якому явно виражене небажання бачити жодного з цих ієрархів на чолі майбутньої автокефальної Церкви, є нині позицією Вселенського патріарха, пояснив Решетніков.

Релігієзнавець назвав подальший розвиток ситуації «серіалом», зазначивши, що амбіції предстоятеля УПЦ КП зберігаються — Філарет виразно сигналізує, що не бачить нікого іншого на чолі автокефальної об’єднаної української Церкви, крім себе. Експерт припустив поступку Філарета з цього питання, але як малоймовірну.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*