“Про прилеглу зону України”, – за 238 депутатів

Golos.ua

Інформвидання «РБК-Україна» інформує, що у ВРУ законопроект, відповідно до якого, визначається прилегла до України зона, підтримали двісті тридцять вісім нардепів. В поясненні до проекту закону сказано, що на сьогоднішній день в країні не встановили межі прилеглої зони, а значить, держава не має відповідних нормативних документів, згідно з якими, повинен регулюватися правовий статус цих територій.

Так, законопроект передбачає створення прилеглої зони, визначення її статусу та режиму. Після цього, державні органи влади отримують можливість здійснювати в цій зоні всі види контролю, а також виконувати обов’язки щодо затонулих історичних об’єктів. Крім цього, даний законопроект передбачає запобігання контрабанди та протизаконних суднозаходів в порти України, які зараз знаходяться під тимчасовою окупацією.

Таким чином, прилегла зона держави являє собою морський район, що прилягає до внутрішніх українських морських вод, а його зовнішня межа розташована на відстані двадцяти чотирьох морських миль. Згідно з новим законопроектом, співробітники Морської охорони ДПС отримують можливість зупиняти та оглядати судна в даному районі, а також затримувати їх або членів екіпажу, якщо були виявлені порушення.

Крім цього, співробітники Морської охорони мають право застосовувати силові методи, якщо того вимагають обставини, та вони застосовуються відповідно до закону.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*