Урізання «дитячих» виплат в Україні визнали законним

06239.com.ua

Вердикт Конституційного Суду України після розгляду звернення п’ятдесяти парламентаріїв ВР визнав відповідним Закону скасування виплат по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також законним було визнано скорочення «материнської» фіндопомоги після народження.

Положення, конституційність яких поставили під сумнів депутати, були введені 1 червня 2014 року. Укладачі подання до КС звернули увагу на те, що скасування виплат допомоги до трирічного віку та скорочення «материнських» виплат після появи другої та третьої дитини обмежують права українських громадян на соціальний захист. До розгляду справи Конституційний суд приступив в грудні 2015 року, вердикт був винесений 7 листопада поточного року.

У рішенні КС підкреслюється, що надання фіндопомоги для догляду матері за дитиною є додатковим наданням допомоги, яке має заохочувальне посилання. Судді уточнили, що дані види надання допомоги українським громадянам не були прописані в Основному Законі, і Верховна Рада пішла на часткове скасування «дитячих» виплат у зв’язку зі складною ситуацією в економіці країни.

Нагадаємо, що дане рішення Конституційного Суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*