Проблема Brexit доповнюється проблемою Ruxit

Pixabay.com

Турб’орн Ягланд, який обіймає посаду Генерального секретаря Ради Європи, під час зустрічі з главою фінського Міністерства закордонних справ Тімо Сойні, висловив занепокоєння можливим виходом Росії з РЄ.

За словами Ягланда, Європі загрожує не тільки Brexit —- процес виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС, а й можливий Ruxit — вихід РФ з Ради Європи. Генсек цієї міжнародної організації зазначив, що таке рішення Кремля позбавить звичайних громадян Росії можливості захищатися в ЄСПЛ, що, зрештою, призведе до нового розділу європейського простору.

Глава МЗС Фінляндії Тімо Сойні у свою чергу заявив, що його країна, яка займатиме пост голови РЄ в найближчі два роки, докладе всіх зусиль, щоб розв’язати питання виплати Москвою членських внесків цієї організації.

Нагадаємо, що Ягланд раніше заявив, що невиплата Росією платежів до бюджету РЄ в наступному році припинить російську присутність в статутних органах. Генсек закликав держави-члени Ради Європи при закладці бюджету на 2019 року не враховувати російські внески.

Москва в ситуації, що склалася, звинувачує ПАРЄ. У Росії ведуться політичні дискусії про заморожування або припинення присутності в Раді Європи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*