Клімкін просить українців перестати говорити російською

Militarytimes.com

Інформвидання «РБК-Україна» інформує, що у своєму профілі в соціальній мережі Фейсбук міністр закордонних справ Павло Клімкін привітав всіх українських громадян з Днем Української Мови. У своєму записі він зазначив, що сьогоднішня мовна ситуація в державі є типово колоніальної.

Він звернувся до всіх російськомовних українців з проханням відмовитися від російської мови та розмовляти виключно українською. Голова зовнішньополітичного відомства підкреслює, що на відміну від інших країн, в Україні цьому святу надають не зовсім гуманітарно-філологічне значення. Сьогодні, мовну ситуацію в нашій державі не можна назвати стабільною. Для українців мова є не тільки питанням, пов’язаним з нацбезпекою, але й питанням національного відродження та в деякому сенсі навіть виживання.

Клімкін нагадав, що свої дії на території Донбасу та Кримського півострова Російська Федерація обґрунтовує саме захистом населення, яке розмовляє російською мовою. Саме там, на думку Росії, існує ілюзорна небезпека з боку української влади.

Водночас, Клімкін заявив, що напад Російської Федерації на українські території обернувся для неї абсолютно несподіваними наслідками. Так, велика частина українських громадян, в тому числі й російськомовних, усвідомили, що поки в державі є люди, які розмовляють російською, завжди буде існувати загроза російського «звільнення».

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*