Про репресії в Казахстані розповіли на Майдані Незалежності

rbc.ua

В українській столиці на Майдані Незалежності біженці з Казахстану провели акцію, покликану звернути увагу на репресії, що проводяться чинним керівництвом їхньої країни.

Як заявили учасники акції, вони хочуть поширити інформацію про своїх співвітчизників, які в Казахстані були арештовані та піддані тортурам. Жанна Ахметова, журналістка та політемігрант, поскаржилася, що в Україні у її спільноти немає партнерів, і вона з однодумцями буде рада приходу нових людей.

Ахметова повідомила, що тільки поточного року за підозрою в екстремістській діяльності до перебування в місцях позбавлення волі були засуджені сорок жителів Казахстану.

Дії офіційної Астани Ахметова безпосередньо пов’язує з Росією та її керівництвом. Навівши дані, що в пенітенціарних установах одного тільки Алматинського регіону було зафіксовано сім смертей за поточний місяць, активіст і журналістка помітила синхронність переслідувань в Російській Федерації та Республіці Казахстан.

На своїй акції активісти виставили фотографії казахстанських політв’язнів, а також плакати з обвинуваченнями на адресу вищого керівництва цієї країни.

Наступного вівторка Жанна Ахметова анонсувала нову акцію за цією ж тематикою.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*