У НАБУ «відбирають» право на апеляції

фото: golos.ua

Апеляції на вироки у справах Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, винесені судами загальної юрисдикції, повинні розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Як зазначають у відомстві, це положення фактично позбавляє сторони звинувачення і захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом, поки Антикорупційний суд не почне роботу. Це означає, що велика частина топ-чиновників, щодо яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого вироку.

Верховна Рада України прийняла закон про Вищий антикорупційний суд 7 червня. Рішення підтримали 315 народних депутатів при необхідних 226. Перед цим депутати кілька днів розглядали поправки до документу, яких було майже дві тисячі. 11 червня закон підписав президент.

У Міжнародному валютному фонді наголосили на важливості прийняття законопроекту. Представник МВФ вказав, що остаточна версія закону повинна повністю відповідати зобов’язанням України в рамках програми співпраці, а також рекомендацій Венеціанської комісії.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*