Генсек ООН: нинішній час – час затишшя, як період між двома світовими війнами

kstati.net

На Паризькому форумі миру Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй висловив стурбованість паралелями між нинішнім часом та періодом між двома Світовими війнами.

За визнанням Антоніу Гутерреша, він спостерігає сьогодні безліч явищ, які мають паралелі з початком минулого століття та його «тридцятими» роками. Це викликає його занепокоєння у зв’язку з очікуванням ланцюжка подій, який неможливо передбачити.

Крім того, Гутерреш звернув увагу на поляризацію політичного життя, яка несе небезпеку, та розбіжності у сфері світової торгівлі.

Зневага до компромісів та колективних норм приведе до руйнації принципу мультилатералізму — міждержавних відносин, які засновані на діях таких угод, що дозволяють кожній з країн діяти з використанням всіх привілей у стосунках з іншими.

З аналогічними застереженнями раніше виступив голова Французької Республіки Емманюель Макрон. Він також попередив в ході свого виступу про поширення націоналістичних ідей на європейському просторі, що може привести до епохи, подібної Інтербелуму — міжвоєнному періоду. Загрозами для європейського суверенітету французький Президент побачив як націоналізм, так і вплив з боку держав, які знаходяться за межами Європи.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*