«Євробляхи» як і раніше поза Законом

Akcenty.info

Україна вступає в новий тиждень з двома законами, покликаними розв’язати проблему т.зв. «євроблях» — транспортних засобів з автономерами реєстрації країн-членів ЄС, відповідно завезених з-за кордону.

Серед власників автомобілів з «єврономерами» два схвалених законопроекту викликали обговорення та протести. Прийнятий законопроект під номером 8487 змінює акцизні ставки на розмитнення транспортного засобу та дає суттєві послаблення для тих, хто раніше ввіз автомобіль з порушенням правил митниці. Тепер протягом кварталу автовласники, які порушили положення ввезення в країну своїх засобів пересування, отримають можливість розмитнити машину з пільговим коефіцієнтом. Після закінчення тримісячного періоду «автомобільної амністії» власникам, які не скористалися цим, загрожують штрафи.

Основний протест серед власників «єврономерів» викликав законопроект під номером 8488. Санкції, які будуть введені за зневагу українців до розмитнення автомобіля, вже названі в мас-медіа «драконівськими». Буде створена загальна база «податківців», Нацполіції та Прикордонної служби, яка відстежує ввезення автомобілів з-за кордону, в результаті чого машини з «єврономерами» опиняться під тотальним контролем. Поліціянти отримали право проводити на дорогах перевірку транспортних засобів з «єврономерами» та відповідність їх перебування в Україні митним правилам.

Ще одна норма нового закону дозволяє керування транспортними засобами іноземної реєстрації тільки тим особам, які проводили їх ввезення на українську територію. Це ставить більшість власників т.зв. «євроблях» поза законом. Порушникам загрожує штраф у 34 тисячі гривень, а нехтування термінами тимчасового ввезення або транзиту автомашина призведе до штрафних санкцій в розмірі 170 тисяч гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*