Хроніки напівзамерзлого міста — в Кривому Розі почалися протести

pp.userapi.com

У дитячих садках температура досягає 14 градусів при включених обігрівачах, у школах скорочують уроки, більше ніж 2000 будинків залишаються без опалення. У Кривому Розі, місті Дніпропетровської області, після повного відключення від теплопостачання почалися протести.

Вранці в будівлю ПАТ «Криворіжгазу» увірвалася група невідомих людей, які вимагали відновити подачу газу на ТЕЦ, щоб забезпечити місто теплом. Але підприємство зробити нічого не може, бо через борги “Нафтогаз України” повністю перекрив постачання газу. У 5 з 6 котелень були зірвані пломби, газовий тиск став падати, а аварійні бригади «Криворіжгазу» не змогли потрапити на ці об’єкти. 11 листопада, на працівників і зовсім вчинили напад. Керівництво, побоюючись за здоров’я співробітників, дозволило їм не виходити на роботу.

Під будівлею «Криворіжгазу» проходить акція протесту. Місцеві жителі підпалили покришки та звинуватили у відсутності опалення керівництво розподільника газу, називаючи це саботажем. Прес-секретар «Криворіжгазу» Дар’я Орлова заявила про готовність брати участь спільно з міською владою в переговорах з «Нафтогазом», щоб врегулювати ситуацію на взаємовигідних умовах, але цей крок був проігнорований їх опонентами, які відмовилися піти на діалог.

Борг перед НАК «Нафтогаз» перевищує 375 мільйонів гривень. На поточний момент немає домовленості про його реструктуризацію, і НАК вимагає виплатити його одноразово, щоб відновити подачу газу.

З 10 листопада окрім будинків, без опалення залишаються школи, дитсадки, лікарні, соціально культурні об’єкти, а також військова частина 3011. Погода в місті не перевищує +5 градусів вдень і доходить до -6 градусів вночі. Місто замерзає.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*