НБУ: уряд повинен скасувати свою “помилку”, і повернути держрегулювання цін

Business.vesti-ukr.com

Богдан Данилишин, який обіймає посаду керівника Ради Нацбанку України, запропонував повернення до держрегулювання цін. Також Данилишин закликав знизити ПДВ в категорії продуктів харчування.

На своїй сторінці в соціальній мережі в Facebook голова Ради національного регулятора вказав, що вважає за доцільне знизити податок на додану вартість в сегменті харчової продукції, провівши аналогію з країнами Європи.

На перегляд цінової політики в комплексі буде також впливати уповільнення зростання споживчих цін, вважає Данилишин.

Він уточнив, що при держрегулюванні максимальна націнка на той чи інший продукт не повинна перевищити планку в 15 відсотків (від виробника). На інші товари націнка не повинна бути вище 30 відсотків, а на ввезений імпорт — не більше 30 відсотків від митної вартості.

Нагадаємо, що з осені 2016 року в Україні постановою уряду діє проект, який в «пілотному» режимі скасовував цінове держрегулювання на продукти харчування.

У 2017 року Кабінет міністрів скасував держрегулювання в цій сфері. Раніше діяло державне регулювання цін на продукти харчування для дітей, м’ясо-молочну продукцію, цукор та іншу найбільш затребувану споживачем харчову продукцію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*