Світ, який ми можемо втратити

Kingworldnews.com

У поточному році світ наблизився на небезпечно близьку відстань до ядерної війни. Годинник Судного дня переводилися двічі, показуючи спочатку 23:57:30, а потім їх перевели ще раз після початку ядерних випробувань КНДР до 23:58:00. На думку експертів і лауреатів Нобелівської премії, які приймають рішення про переведення стрілок годинника, небезпека такого результату сьогодні набагато вище, ніж навіть у роки Холодної війни.

Не секрет, що Росія і США в останні роки затіяли нові перегони озброєнь, хоча офіційно називати речі своїми іменами вони все ще не почали, але їх нескінченне «брязкання» ядерними боєголовками, загрози та не двозначні натяки, якими обмінюються дипломати двох країн, ставлять весь світ на карту своїх інтересів.

Не вважаючи їх конфронтації, яка витікає з геополітичних амбіцій, масла у вогонь доливала Північна Корея, яка і зайнялася випробуванням ядерних бомб, наплювавши на міжнародні угоди та думку інших країн. Крім Росії, у США напружені відносини з Іраном і Китаєм. На щастя, що стосується КНР, цей конфлікт поки ще зав’язаний на економічному протистоянні, що випливає з бажання Дональда Трампа повернути промисловість в США.

Напередодні Трамп заявив про бажання в односторонньому порядку вийти з Договору по ракетах малої та середньої дальності. Це дуже серйозний крок – витерти ноги об результат титанічних зусиль, якого в другій половині двадцятого століття домоглися дипломати шляхом стримувань і противаг. Безсумнівно, якщо договір буде анульований, ситуація стане ще більш напруженими, адже саме ракети малої та середньої дальності в наш час становлять найбільшу небезпеку — їм потрібно набагато менше часу, щоб дістатися до кінцевої мети, внаслідок чого системи ППО можуть не встигнути прорахувати траєкторію, визначити кінцеву мету і відреагувати.

Офіційно цей розрив пов’язують з невиконанням Росією своїх обов’язків, втім, є й інша версія — бажання підписати новий договір, який буде включений Китай, який на поточний момент може коригувати свою ядерну програму, не беручи до уваги міжнародні обставини.

Хоча конфлікт на сході нашої країни сьогодні й намагаються подавати як протистояння Росії та Заходу, щоб отримувати фінансову і дипломатичну підтримку, Україна все ж залишається позаблоковою країною, в якій їй краще б залишатися до тих пір, поки не спаде міжнародне напруження.

Залишаючись поза зоною прямого впливу, не маючи на своїй території чужі системи ПРО і військові бази, в разі початку конфлікту, жодна з країн не буде приводу перетворювати наші міста ядерні купи скла і бетону. Це та об’єктивна реальність, яку нам слід брати до уваги.

Сподіваємося, що представники ядерних держав зможуть знайти спільну мову, як це вдавалося їх попередникам протягом майже вісімдесяти років, і не забудуть, що іншої землі у нас немає.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*