У керівництві НАТО відреагували на ідею «загальноєвропейської армії»

Strategic-culture.org

Генсек Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг застеріг Європейський Союз від дублювання НАТО в спробах зміцнити власні можливості в обороні. Таким чином, Столтенберг прокоментував раніше озвучену ідею створення «єдиних європейських Збройних сил».

Виступаючи в Берліні, генсек Альянсу заявив, що європейські зусилля в обороні не повинні підірвати трансатлантичні потужності. Столтенберг нагадав про минулі у двадцятому столітті два світових конфлікти та геополітичне протистояння, яке отримало назву «Холодна війна», підкресливши важливість спільних дій.

Для ФРН, зазначив Генеральний секретар НАТО, було б безглуздим дозволяти Альянсу та Європейському Союзу влаштовувати змагання одного з іншим. Через те, що офіційний Берлін входить як до ЄС, так і у склад НАТО, створення «європейської армії» призвело б до суперництва «Німеччини з Німеччиною». Рішення дублювати дії Північноатлантичного Альянсу та його командні структури, було б «немудрим», зазначив генсек.

Нагадаємо, що автором заклику до створення «загальноєвропейської армії» є французький Президент Емманюель Макрон. Державний лідер Французької Республіки запропонував таким чином захистити Європу від РФ та Сполучених Штатів, що уразило чинного главу північноамериканської держави Дональда Трампа.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*