Експерт вважає, що українці можуть залишитися без субсидій

Uarp.org

Інформвидання «Replyua.net» інформує, що в інтерв’ю одному з телевізійних каналів експерт Реанімаційного пакета реформ Віктор Таран розповів, що на сьогодні у низці регіонів держави досі немає опалення. Причиною цьому послужила відмова «Нафтогазу» в подачі газу в низку населених пунктів, де не до кінця погасили заборгованість. На даний момент ситуація в містах є складною та відповідати за неї повинні голова міської адміністрації, а також міськрада, оскільки думати про розв’язання проблеми з заборгованості вони повинні були ще до початку опалювального сезону. Однак, на думку експерта, якщо виникла ситуація, в якій місцева влада не може врегулювати наявні проблеми з масштабними заборгованостями, то в такому випадку, допомогу може надати центральна влада. Саме вона може виділити певну суму з резерву на погашення боргів.

Необхідно відзначити, що на тлі даних подій вважається безглуздим позов однієї з компаній «Нафтогазу» «Укргазвидобування» проти Кабінету Міністрів. Дана компанія наполягає на тому, що уряд повинен компенсувати їй понад п’ятдесяти семи мільярдів гривень. Проте в проекті держбюджету на наступний рік було виділено п’ятдесят п’ять мільярдів гривень на субсидування. Таким чином, якщо суд задовольнить позов «Укргазвидобування» та зобов’яже Кабмін виплатити дану суму, то жителі країни можуть позбутися субсидій.

Водночас, експерт вважає, що, безумовно, «Нафтогаз» хвилює насамперед власна вигода, проте в умовах кризи, яка зафіксована в державі, вітчизняній компанії слідувало б йти на пошук компромісів, а не відключати від газу велику чисельність населення.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*