У Харкові військові медики презентували власні винаходи

фото: www.sq.com.ua

За час проведення бойових дій на Донбасі фахівці Військово-медичного клінічного центру Північного регіону прийняли близько 25 000 військовослужбовців різних силових відомств, які приймати участь у військовій операції. З усіх цих пацієнтів більше 5500 чоловік надійшло до Харкова з бойовими травмами, ще приблизно 4000 – з пораненнями, інші – мали різні захворювання. З усього особового складу госпіталю усі військові лікарі брали участь в проведенні АТО і ООС, а кілька військових лікарів і сьогодні виконують бойові завдання на сході України, – повідомив начальник ВМКЦ полковник медичної служби Юрій Подолян.

Вперше в нашій країні проведено фундаментальні дослідження ланок патогенезу сучасних вогнепальних поранень з експериментальною розробкою і клінічним впровадженням нових методів діагностики.

Використання малого набору хірургічного магнітного і немагнітного інструменту для видалення сторонніх тіл вже охрестили в армії «диво-магнітом». Завдяки цьому вдвічі зменшилася кількість хірургічного втручання в ході лікування поранених, а середній час операцій з видалення сторонніх тіл зменшилися практично в 5 разів. Загалом, термін лікування поранених скоротився на 25 відсотків або майже на 6 діб прискорився термін повернення постраждалих воїнів у стрій.

Як розповіли військові лікарі, більше 56 млн. гривень можна заощадити за рахунок зменшення прямих медичних витрат, скорочення кількості етапів медичної евакуації, хірургічних втручань, днів стаціонарного лікування після застосування диво-магніту.

В даний час близько 3000 військових швидше «встали на ноги» завдяки використанню диво-магніту.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*