«Дірка» в законодавстві обмежила права виборців

Uiamp.org.ua

В ході свого виступу Тетяна Сліпачук, яка займає пост керівника Центрвиборчкому, звернула увагу на проблему в майбутній процедурі голосування на Президентських виборах.

У відповідному законі відсутня норма, яка регулює ідентифікацію громадян, що мають паспорти нового типу. У всіх українців, які змінили «паперові» паспорта на ID-карти та отримали їх в зв’язку з досягненням певного віку, можуть виникнути складності при голосуванні на виборах голови держави.

Сліпачук відзначила, що поточний закон про Президентські вибори не враховує існування посвідчень особистостей нового зразка, тому їх власникам неможливо буде гарантувати ряд передбачених процедур. Глава ЦВК пояснила, що чинний на сьогодні закон про вибори глови держави приймався до введення ID-карт, і закликала парламентаріїв ВР якнайшвидше розібратися з юридичною «діркою» в українських законах.

Перші ID-карти стали видаватися громадянам України з 1 січня 2016 року. Наступного року налічувалося понад мільйон українців, які стали власниками посвідчень особи нового зразка.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*