Неоголошена торгова війна між Україною та Узбекистаном

Farehawker.com

У жовтні цього року «Укравтопром» подав скаргу влади з проханням провести розслідування щодо імпорту в нашу країну автомобілів з Узбекистану.

Автопром турбувало, що за останні пару років імпорт узбекистанських легковиків зріс на 760%, тим самим завдає шкоди національному виробнику. Також була підозра, що закордонні виробники отримували субсидії та пільги від влади Узбекистану.

На це парламент Узбекистану відреагував рішенням скоротити імпорт українських ліків, кондитерських виробів і цукру. На митному кордоні Узбекистан просто перестав оформляти всі фармацевтичні засоби з України. Як поясненням повідомили, що лікарська продукція порушує національне законодавство.

Зараз Міністерство торгівлі, спільно з організацією медичної та мікробіологічної промисловості України намагаються вирішити ситуацію, т. к. товари великих фармацевтичних корпорацій вже кілька тижнів «висять» на митниці.

Для довідки: щороку Україна експортує в Узбекистан лікарських товарів на суму 50 мільйонів доларів. Так само, фармацевтична продукція з України звільняється від ПДВ і потрапляє під пільги і преференції.

Одна з передових фармацевтичних компаній “Фармак”, збиралася будувати в Ташкентській області завод, що б розширити виробництво.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*