В РНБО вимагають гарантій від конструкторів «Молота»

Zoda.gov.ua

У своїй заяві для преси Олександр Турчинов, який обіймає посаду Секретаря Ради по нацбезпеці та обороні, розповів про завдання для українських військових конструкторів. Секретар РНБО вимагатиме від розробників міномета «Молот» гарантій його безпечної експлуатації, зробивши акцент на недопущенні повторного заряджання.

За словами Турчинова, подвійне заряджання в даному мінометі має виключатися, тому що в умовах зіткнення такі випадки припускаються.

Він нагадав висновки комісії по розслідуванню обставин, пов’язаних з «Молотом», про те, що основною причиною розриву знаряддя стало подвійне заряджання, в результаті чого ЗСУ зазнали втрат під час навчань.

Нагадаємо, що на початку липня під час проведення навчань Збройних сил України на Рівненщині розрив міномета М120-15 «Молот» привів до загибелі трьох та поранення дев’ятьох військовослужбовців. Прямим Президентським Указом «Молоти» були заборонені на навчаннях до завершення слідчих дій відносно інциденту.

За два роки до того вибух «Молота» в ході навчань на Миколаївщині привів до одного летального результату та отримання поранень вісьмома військовослужбовцями.

М120-15 «Молот» був розроблений у 2015 році підприємством «Маяк», що входить до держконцерну «Укроборонпром».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*