Підручники з історії України для 10 класу треба переписати, – Міносвіти

polit.info

Вітчизняне інформвидання «Вести» інформує, що до Міносвіти надійшов запит від депутатів Львівської області відкликати тираж навчальних посібників для десятикласників. Причиною даного звернення послужило те, що портрет лідера УПА Шухевича знаходився в розділі, який присвячений проявам колабораціонізму.

Представники Львівської області наполягають, щоб у новій редакції портрет лідера перебував у розділі «Національні військові формування в німецькій армії». Одночасно з цим, депутати висловили незадоволення, що в навчальних посібниках до колабораціоністів віднесли й батальйони, які складалися в основному з праворадикальних українців та входили до складу СС як каральні батальйони.

Але водночас, вітчизняні історики, чисельність яких сягає двохсот п’ятдесяти осіб, зазначають, що спроби переписувати історію розцінюються як нав’язування науковій спільноті, а також громадянам країни єдиного трактування історичних подій.

Необхідно зазначити, що у відомстві заявили про наміри переглянути не тільки зазначені навчальні посібники, але й всю програму навчання історії. Голова інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович заявив, що окрему увагу слід приділити подіям Голодомору, УПА, а також низці інших подій, які спотворювалися через вплив минулої влади. Підкреслимо, що експерти сходяться на тому, що спроби переписати історію обумовлені майбутніми виборами.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*