Климпуш-Цинцадзе заявила про гібридні загрози з боку Росії

Contrpost.bosenko.info

Віце-прем’єр з питань євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в статті информвидання ZN.UA інформує, що на даний момент у світі немає жодного суспільства, яке б не могло похвалитися страховим полісом від гібридних загроз. Як приклад вона наводить дослідження Edelmann Trust Barometer, яке проводиться щорічно. Відповідно до результатів дослідження, жителі Сполучених Штатів стали надавати менше довіри суспільним та урядовим інститутам. Так, на сьогоднішній день, лише сорок сім відсотків громадян США довіряють громадським інститутам, в той час, як показник довіри до урядових інститутів досягає тридцяти трьох відсотків. На думку Климпуш-Цинцадзе, даний феномен обумовлений тим, що Російська Федерація свого часу втрутилася в американські Президентські вибори. Вона підкреслює, що відмова від основоположних цінностей в різних країнах є наслідком розхитування ціннісних установок та основ демократії в центрі Заходу.

Автор статті зазначила, що зараз поширення популізму відзначається в таких країнах як Швеція, Італія, ФРН та навіть в частині країн Південної Америки. Одне з недавніх досліджень показало, що при складанні п’яти сценаріїв розвитку, як мінімум три з них мають негативне забарвлення, які включають в себе як поширення форм правління, які суперечать ліберальним, занепад демократичних інститутів, так й підрив європейської єдності.

Климпуш-Цинцадзе зазначає, що кожен з негативних сценаріїв прямо або опосередковано пов’язаний з гібридним впливом Російської Федерації. Пояснюється це тим, що дані сценарії можуть втілитися в реальності лише за допомогою потужної пропаганди та приходу влади російсько-орієнтованих структур. Водночас, вразливість людей інформаційному впливу Росії лише посилює гібридні загрози. Автор також зазначила, що за результатами недавніх досліджень були виявлені ті категорії громадян, які проживають у Східній Європі, та які добре піддаються пропаганді. Серед них не тільки російськомовне населення та православні парафіяни, а й прихильники право радикальних поглядів та люди, які пов’язані економічними справами з Росією. Таким чином, у світі є величезна кількість людей, які піддаються пропаганді, а при відсутності єдиного механізму реагування на інформаційні атаки, це являє собою загрозу для більшості демократичних систем зазначеного регіону.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*