З січня в Україні розпочнеться процес монетизації субсидій

Slavdelo.dn.ua

З початком наступного року по всій державі почнеться процес монетизації субсидій, який передбачає надання споживачам грошей для того, щоб ті змогли заплатити за комунальні послуги. Незабаром проект даної постанови розглядатиметься Кабінетом Міністрів України. Зазначимо, що проект державного бюджету на наступний рік передбачає виділення п’ятдесяти п’яти мільярдів гривень на виплати субсидій. На даний момент виплати по субсидіях та пільгах направляються відразу на особові рахунки постачальників комунальних послуг. Відзначимо, що в кінці кожного опалювального сезону з держбюджету виплачують кошти за зекономлені сто п’ятдесят кіловатів електроенергії або ж за сто кубометрів газу. Тільки за поточний рік такі виплати отримали понад одного мільйона двохсот тисяч домогосподарств. Так, вже з початком наступного року виділені гроші почнуть надходити на рахунки субсидіантів. Необхідно відзначити, що при використанні даного рахунку передбачається особливий режим, відповідно до якого, гроші спочатку знімаються за оплату газу, електрики, води та опалення.

Водночас, слід зазначити, що якщо в кінці опалювального сезону, якась сім’я змогла заощадити, то залишок грошей на рахунку вона зможе витрачати на власний розсуд. Підкреслимо, що на даний момент майже кожна друга сім’я отримує субсидії, що у свою чергу знижує швидкість монетизації субсидій. Виходячи із ситуації, в уряді мають намір автоматизувати даний процес та розподілити основне навантаження між управліннями соціального захисту, банками та постачальниками комунальних послуг. Таким чином, міністри прийняли рішення про те, що монетизація буде проходити поетапно.

Перший етап почнеться вже в січні наступного року, коли субсидії почнуть перераховуватися на рахунки тих, хто отримує цю допомогу вперше. У травні субсидії отримають, ті громадяни, які вже не перший рік отримують дані виплати. Вже до жовтня має відбутися повномасштабна монетизація субсидій.

Необхідно також відзначити, що голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв у своєму профілі в соціальній мережі Фейсбук інформує про те, що компанія може виділити кошти для фінансування субсидій. Він зазначив, що нині країна знаходиться в дуже небезпечній стадії реформи, коли українців мало хвилюють питання, пов’язані з реформами всередині компанії або ж з тим, чи виграє підприємство судовий процес з російським «Газпромом». Зараз громадян, насамперед, хвилюють ціни на послуги та способи їх оплати, а також якість цих послуг.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*