Підраховані втрати України від «Турецького потоку»

Naturalgasworld.com

Старт газопроводу «Турецький потік” призведе до падіння транзиту «блакитного палива» через Україну. Про це заявив голова Ради з питань газопромисловості Леонід Уніговський.

Як підрахував Уніговський, національна ГТС від старту нової газової магістралі буде втрачати дванадцять тринадцять мільярдів кубічних метрів щорічно, що призведе до фінансових втрат в півмільярда доларів США (щороку).

Експерт зазначив, що зараз зусилля України мають бути зосереджені на недопущенні запуску ще однієї «нитки», яка ще значніше зменшить транзит газу через нашу країну в країни ЄС.

Уніговський підкреслив, що в даний момент актуальним питанням є залучення закордонних партнерів для управління ГТС. Найбільш привабливими кандидатами він назвав італійських операторів, які через Україну отримують щороку 23 мільярди кубічних метрів «блакитного палива».

ГТС України має мало шансів зберегти темпи прокачування від 70 до 90 млрд кубометрів, тому необхідно розглядати цифри від 40 до 60 млрд кубометрів, підсумував експерт.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*