Нелегальна вирубка лісу обійшлася держбюджету в 50 000 000 гривень

Valley-door.com

Інформагентство «УНН», посилаючись на прес-центр Рахункової палати інформує, що на сьогодні в державі так й не розроблений механізм розрахунку податків, а також ще низки надходжень до держбюджету від суб’єктів з галузі лісового господарства. У зв’язку з цим, тільки за поточний рік до держбюджету України недоплатили понад п’ятдесяти мільйонів гривень. Крім цього, в країні немає контролю за вирубкою лісу з боку ДФС. Водночас, в державі так й не встановили державні стандарти, які передбачають наявність певних вимог щодо якості лісоматеріалів. У зв’язку з цим, це призводить до дефіциту податкових виплат.

У Рахунковій палаті також відзначили неефективність спільної роботи державних структур у сфері інформаційного обміну, який порушує проблему стягнення податків та визначення порушень в лісовій галузі. Крім цього, підкреслюється той факт, що винних у цих порушеннях так й не притягнули до відповідальності, в країні не були прийняті вчасно управлінські рішення Держлісагентством та ДФС. Всі ці фактори в сукупності не сприяли необхідному захисту, а також використанню лісових ресурсів, не призвели до розвитку лісового господарства. Водночас, всі ці фактори вплинули на те, що державний бюджет не поповнювався необхідним обсягом коштів, отриманих від податків.

Необхідно також нагадати, що ще в середині минулого місяця ЄС закінчив підготовку необхідної документації для звернення в арбітражний суд проти України. Зазначимо, що даним позовом ЄС має намір домогтися скасування заборони на експорт лісу-кругляка, оскільки таку заборону в Євросоюзі розцінюють як недотримання укладеної угоди між сторонами.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*