Канадські законодавці вшанували пам’ять жертв Голодомору

gulaypole.in.ua

У парламенті Канади відбувся захід, покликаний вшанувати пам’ять всіх загиблих в Голодомор. У заході взяли участь й два очевидці тих трагічних подій, які спільно запалювали присвячену тим подіям свічку.

Лідери діаспори українців в Канаді відвідали парламентську зустріч, присвячену 85 річниці трагедії. До них приєдналися дипломати та три канадських міністрів.

Від імені уряду Канади виступив з промовою глава оборонного відомства цієї країни Хардж Саджан. Згадавши про вагомий внесок громади українців Канади в становлення держави та її розвиток, міністр виступив із закликом не дозволяти в майбутньому повторення подій, аналогічних голодомору в Україні.

Андрій Шевченко, який очолює українську дипмісію в Канаді, у відповідному виступі висловив подяку Канаді за дбайливе ставлення до культурної спадщини українців, яка було часто недоступно для жителів УРСР. Також Шевченко нагадав присутнім, що вперше в історії меморіал трагедії Голодомору був споруджений в одній з канадських провінцій Альберта за три десятки років до появи пам’ятника жертвам голодомору в столиці України. В одному з приміщень парламентської будівлі гостям була представлена виставка, яка розповідає про штучність характеру голоду, викликаного діями радянського режиму.

Нагадаємо, що Канада є першою країною, яка кваліфікувала Голодомор як акт геноциду українського народу. З моменту прийняття тієї постанови в законодавчому органі цієї північноамериканської країни щорічно влаштовуються заходи, присвячені трагічній річниці тих подій.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*