Україна виступила проти права “вето” в Раді Безпеки ООН

news24ua.com

Представник української делегації в Організації Об’єднаних Націй на засіданні Генасамблеї нагадав про важливість скасування права «вето», яким володіють члени Ради безпеки.

Виступаючи, український дипломат зазначив, що для України скасування «вето» в діяльності Радбезу є одним із пріоритетних завдань. Він заявив, що занадто часто це право застосовувалося в порушення принципів підтримки безпеки та миру на планеті.

Український представник наголосив, що Україна рішуче підтримає всі ініціативи, що мають своєю метою обмеження на застосування «вето» в засіданнях Ради безпеки.

Дискусії про реформування Ради безпеки ООН ведуться з 1993 року. При регулярному обговоренні діяльності цього органу міжнародної організації консенсусу всіх сторін досягти не вдалося.

Зараз постійним членством в Раді Безпеки мають п’ять держав-учасників, на непостійній основі засідають ще десять непостійних членів, які обираються на дворічний період щорічно по п’ять країн.

Серед постійних членів Радбезу — Сполучені Штати Америки, РФ (раніше СРСР), Французька Республіка, Сполучене Королівство та КНР (раніше — Китайська Республіка, також відома як Тайвань).

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*