Голова журналістів України: влада закликає саджати за критику влади

Druzi.uk

Нардепи ВРУ від БПП Микола Паламарчук, Артур Палатний, а також Олег Велікін виступили з ініціативою карати за наклеп позбавленням волі. Таким чином, вказані функціонери вже зареєстрували у парламенті необхідний проект закону. Подібна ініціатива обґрунтовується тим, що в сучасних реаліях громадяни зазвичай не бачать різниці між свободою слова та поширенням фальшивої інформації. Так, депутати вказують на конкретний приклад поширення фальшивих відомостей, коли нардепа від БПП, а саме Миколу Паламарчука, засоби масової інформації звинуватили у причетності до нападу на українську активістку з Херсону Гандзюк.

Парламентарі також підкреслили, що Сполучені Штати та країни Європейського союзу вже протягом тривалого часу застосовують жорстку систему покарань за наклеп. Таким чином, в цих країнах за наклеп покарання варіюється від системи штрафів до позбавлення волі строком до десяти років. Автори проекту пропонують занести зміни до Кримінального кодексу нашої держави, зокрема, передбачається, що за наклеп особа повинна буде сплатити штраф на суму від трьох тисяч чотирьохсот гривень до восьми з половиною тисяч гривень. Крім цього, пропонується впровадити за наклеп покарання у вигляді виправних робіт або ж тюремного ув’язнення строком на три роки.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко на сторінці в Facebook відреагував на даний законопроект закликом до бойкотування. Він зазначає, що знову повторюється ситуація 2012 року, коли екс-голова Янукович хотів протягнути в парламент подібний законопроект. Томіленко заявив про неприпустимість втручання депутатів в роботу журналістів, і вважає подібну ініціативу – закликом саджати за критику влади.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*