Супрун: електронізація медицини – основна мета МОЗ

Newsbel.by

В. о. голови МОЗ Уляна Супрун інформує, що одним з найбільш пріоритетних завдань міністерства наступного року є електронізація медичної сфери, а також перенесення низки послуг в електронну площину. Зазначимо, що послуги планується надавати за допомогою електронної системи eHealth, яку вже використовують понад тисячі медустанов по території держави.

За словами голови відомства, вже в наступному році громадяни зможу укладати електронні декларації з лікарями, які мають право надавати пацієнтам рецепти, лікарняні, а також довідки в електронному форматі. Водночас, передбачається, що нововведення також торкнуться й історії хвороб пацієнтів, які також будуть перенесені в електронну площину.

Крім цього, Супрун зазначила, що основною метою системи є збір статистики про медичні заклади, медиків та пацієнтів. Водночас, система повинна й реєструвати зазначені послуги, які оплачуються безпосередньо державою. Таким чином, така система виступає механізмом визначення того, яка кількість коштів має бути виділено тому чи іншому медичному закладу з держбюджету.

Відзначимо, що в міністерстві мають намір до 2020 року забезпечити повноцінне функціонування системи eHealth, основним завданням буде не лише зображення взаємовідносин медустанов та держави, передбачається, що така система повинна являти собою базу всіх медкарт українських громадян.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*