Колишні прем’єр та президент Польщі судитимуться

Eyeni.biz

У польському Гданську стартував судовий процес, приводом для якого стала подача позову колишнім прем’єр-міністром Ярославом Качинським проти екс-президента цієї країни Леха Валенси.

Позов був викликаний записами Валенси в соціальній мережі Facebook. Колишній керівник Республіки Польща у своїх постах заявив, що Ярослав Качинський переконав свого брата-президента, що прямував в російський Смоленськ, наказати пілоту здійснити посадку всупереч погодним умовам.

Позивач назвав Леха Валенсу загрозою польської демократії, та засумнівався в інтелектуальних здібностях екс-президента. Компенсацією за висловлювання на свою адресу Качинський вважає публічні вибачення та фінансове відшкодування в 30 тисяч злотих (еквівалентно 7 тисячам євро за поточним курсом).

На судових слуханнях 22 листопада обидві сторони відмовилися прийти до мирової угоди. Вердикт очікується на початку наступного місяця.

Нагадаємо, що у 2010-му році польський «Борт номер один» Ту-154 розбився під Смоленськом, куди прямувала велика делегація з Польщі на чолі з президентом Лехом Качинським та першою леді. Всі, хто знаходилися на борту, загинули.

Лех Валенса займав президентське крісло з 1990 по 1995 роки, ставши першим некомуністичним державним лідером Польщі з часів початку Холодної війни та утворення соцтабору.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*