Уряд вирішив відновити ПДВ на металолом

Metallolom.net

Кабінет міністрів на чолі з Гройсманом має намір відновити ПДВ на операції з металолом. Проте, на думку голови аналітичного центру України Олександра Охріменко, таке рішення буде мати зовсім протилежний результат замість очікувань. Нагадаємо, що ще у 2011 році у ВРУ скасували даний податок, у 2017 році звільнення від податку продовжилось. Зазначимо, що однією з причин такого рішення стало те, що вказаний ПДВ просто не надходив у казну, крім цього, спостерігалось зростання тіньового сектору. Водночас, ще однією причиною такого рішення стало відшкодування ПДВ при фіктивних постачаннях металолом.

Охріменко розповів, що зараз в уряді вирішили повернути даний ПДВ нібито через те, що так вимагає Євросоюз, проте, на думку експерта, таке рішень свідчить лише до повернення уряду до тих корупційних механізмів, які використовувались близько п’яти років тому. Експерт вважає, що подібне рішення стане причиною активізації тіньового сектору, що у свою чергу активізує корупційні схеми. Саме ці схеми й позбавляють державу можливості підвищувати пенсії та зарплатню без росту інфляції.

Таке рішення уряду знов дасть можливість бізнес-структурам працювати у тіні, завдяки чому, деякі люди зможуть отримувати надприбутки. Такий механізм реалізується за допомогою компаній-одноденок, які дозволяють їх власнику ухилятися від податків. Водночас, фахівці наполягають, що можливі втрати від ухилення від податків можуть досягати п’яти мільярдів гривень щороку.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*