Іран закликав усіх мусульман виступити проти США

Theandoverrevere.com

Хасан Роухані, який обіймає посаду іранського президента, звернувся до всіх країн з переважно мусульманським населенням, закликавши їх згуртуватися проти Сполучених Штатів Америки, та виступити єдиним фронтом.

Заклик лідера держави, населеного мусульманами-шиїтами, торкнувся в тому числі сунітської Саудівської Аравії, з якою в Ірану конкурентні та часто напружені відносини. Роухані заявив, що Ер-Ріяду пора припинити залежати від «образливої» військової допомоги з боку американців, та висловив готовність захищати саудівські інтереси в боротьбі проти тероризму. Він додав, що не вимагатиме за це 450 мільярдів доларів.

Роухані окремо торкнувся теми Ізраїлю, назвавши його «раковою пухлиною» близькосхідного регіону і зазначивши, що Єрусалиму дозволяються будь-які злочини, в тому числі проти палестинського населення, завдяки американському заступництву.

Нагадаємо, що на початку травня поточного року в Білому Домі вирішили вийти з угоди 2015 року між Іраном і низкою держав (включаючи США), яка регулює виконання Тегераном кроків щодо обмеження своєю ядерною програмою. В обмін близькосхідна держава отримувала скасування санкцій. Після виходу з домовленістю США відновили санкції відносно Ірану в повному обсязі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*